mayer_logowe

Primerler

Yapışma takviyeleri veya kimyasal köprüler olarak da bilinen primerler, malzeme ile yapıştırıcı arasında ek bir yapışma katmanı işlevi görür ve yapışma gücünü arttırır. Yapıştırma gücünün yetersiz kaldığı yüzeylerde veya nem ve ısıya karşı yüksek düzeyde mukavemetin gerekli olduğu uygulamalarda sıkça kullanılır. Birçok Mayer Tutkal primeri, yüzeyi genişleten ve kalıcı bir yapışmayı kolaylaştıran son derece dispers edilmiş silika asit içerir.

Belirli bir yapıştırıcıya uygun primerin uygulanması, malzemeye ideal yapışmayı sağlamak için sıklıkla en uygun veya tek yöntemdir. Buna ek olarak, primerler yüzeyi su veya diğer maddelere karşı koruyan bir bariyer işlevi de görerek yüzey kaplamasının yaşlanma direnci ve kalıcılığını önemli ölçüde arttırır.

Primerler, kaplamanın uygun şekilde kurumasını sağlamak için genellikle ince bir film halinde uygulanır. Kuruyan primerin uzun ömürlü olması nedeniyle, primer uygulaması ve yapıştırma süreci genellikle farklı zamanlarda yapılabilir. Malzemeye bağlı olarak, bazı yüzeyler primer uygulanmadan önce “oksidatif ön işlem” gerektirebilir. Malzemeye yapışma ve primer filminin kalıcılığı, primerin bir çapraz bağlama maddesiyle karıştırılmasıyla arttırılabilir.

Bazı malzemeler (örn: PP) için, bir çapraz bağlama maddesinin katılması mutlaka gereklidir.

Özellikleri

  • yapıştırıcıların her yerde kullanılması
  • çok farklı malzemelere yapışma
  • En sıkı gereksinimleri karşılamak için kalıcılık
  • sıklıkla yüzey ön işleminin korunması

Mail Listesi

Sektörel ve firmamıza ait haberleri önce almak için mail listemize kayıt olabilirsiniz.​
Yardım mı lazım ?

Firmamız hizmet ve ürünlerini merak ediyorsanız hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz...

mayer_logowe
Mayer Tutkal, endüstriyel yapıştırıcılar alanında uzmanlaşmış bir firma olarak, uzun yıllardır sektördeki tüm yapıştırıcı ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunmaktadır.
Mail Listesi
Sektörel ve firmamıza ait haberleri önce almak için mail listemize kayıt olabilirsiniz.
Copyright © 2024 Mayer Tutkal, All rights reserved. Powered by Lenaps Teknoloji.